Interjero dizainas

Vis labiau didėjant gyvenimo tempui turėti savo namus, erdvę, kurią galima būtų vadinti savo namais, tampa butinybe. Šis teiginys labiausiai tinka didmiesčiams, į kuriuos kraustosi gyventi vis daugiau ir daugiau žmonių. Šiandien gyventi mieste – tai gyventi minioje. Dažnai žmonėms trūksta ne tik fizinės, bet ir psichologinės erdvės – vietos kur būtų galima atsipalaiduoti, pailsėti ir „pasijausti kaip namie“.   Statytojai kaip įmanydami stengiasi kuo tankau užpildyti esamus žemės plotus namais, o ir patys namai projektuojami taip, kad tilptų kuo daugiau butų. Tačiau kainos nuo to nemažėja. Šiuolaikiniam didmiesčio gyventojui atitenka vis mažesnis būsto plotas už vis didesnę kainą.

Taigi nieko nuostabaus, kad interjero dizaineriui atitenka labai svarbus vaidmuo – išsaugoti erdvę, tinkamai įvertinti visus privalumus bei trūkumus, maksimaliai išnaudoti galimybes bei pasiūlyti geriausią sprendimą. Interjero dizaineris gali patarti kaip geriausiai paskirstyti esamus finansus. Sekmingiausi interjero dizaino sprendimai būna tuomet, kai poreikiai ir galimybės gerai apsvarstomi. Būtent tinkamas interjero dizainas gali net mažiausią patalpą paversti jaukiu būstu, o ką jau kalbėti apie didelį bei erdvų namą- čia profesionalo pagalba tiesiog būtina.

Interjero dizainas

Interjero dizainerio darbą galima būtų palyginti su siuvėjo darbu – kaip geras siuvėjas, kurdamas būsimo rūbo modelį, turi įvertinti kliento pageidavimus, figūrą, audinį, taip ir interjero dizaineris „siūdamas rūbą namams“ turi įvertinti labai daug dalykų. Dažnai kreipdamasis į interjero dizainerį užsakovas turi viziją, kaip turėtų atrodyti jo namai, jis išskiria detales, tačiau nežino kaip apjungti jas į bendrą visumą, abejoja ar turimi gražūs daiktai derės tarpusavyje. Todėl viena iš interjero dizainerio užduočių – iš gausybės spalvų, faktūrų ir formų išrinkti tai, kas atitinka bendrą sumanymą.

Taip palaipsniu, pradedant nuo bendros vizijos, pereinama prie konkrečių dalykų:

  • patalpų zonavimo
  • baldų išdėstymo
  • elektros bei apšvietimo planų
  • grindų, lubų bei santechnikos išdėstymo planų
  • spalvų, apdailos medžiagų, baldų bei dekoratyvinių šviestuvų parinkimo.

Interjero dizaino sprendimai, šalia meninės išraiškos turėtų būti ir labai pragmatiški, labai gerai apgalvoti bei funkcionalūs. Vienas iš esminių dalykų yra interjero dizainerio bei užsakovo tarpusavio pagarba bei pasitikėjimas – tai pamatas, be kurio neįmanoma padaryti gražaus interjero.

Vikipedija šneka apie Interjero dizainą: https://lt.wikipedia.org/wiki/Interjero_dizainas