Durys – inerjero akcentas, ar visiškai neesminė detalė?

Vienas aišku iškart – gražiausiuose inerjeruose apgalvotos yra visos detalės. Net ir iš pirmo žvilgsnio neesminiai dalykai – vazelė, stovinti ant palangės, pora nerūpestingai numestų pagalvėlių, ar stalo kojų spalva būna gerai apgalvoti. Tačiau pradedant galvoti apie interjerą, mažai kam šauna į galvą durų vaizdas – būsto savininkai svajoti apie sofos spalvą, minkštą kilimą ir užuolaidų raštą, pamiršdami apie fundamentalius gero interjero akcentus, tame tarpe – duris. Taigi, šiame įraše aptarsiu pagridinius įdomesnius ir, ko gero, ne taip dažnai interjeruose matomus durų tipus:

 

Pradėsiu nuo „nematomų“ durų, dar vadinamų beapvadinėmis. Šis durų tipas nėra plačiai paplitęs, pagrinde dėl kainos, kuri gali būti didesnė nei įprastesnių mūsų akiai durų. „Nematomos“ durys neturi apvadų ir dažniausiai būna uždažomos ta pačia spalva, kaip ir siena, tad neprimatant tokių durų rinktis nepatarčiau 😊 Šis tipas durų dažniausiai komponuojamas minimalistiniuose interjeruose, kai akcentai sukeliami į kitas vietas (kaip šiame paveikslėlyje – į bendrą koloritą ir metalines stalo detales). Taip pat, tokias duris galima pritaikyti ir kitu atveju- kai durys montuojamos turint labai mažai vietos. Tokiu atveju, papildomi centimetrai sutaupomi nededant apvado.

https://www.e-durys.com/parduotuve/nematomos-durys

Daugiau nematomų durų pamatysite čia 

Dabar apie šiek tiek dažniau pasitaikantį durų tipą – durys su varčia ir apvadu vienoje plokštumoje. Šis variantas vėlgi dažniausiai taikomas moderniame arba skandinaviško stiliaus interjere. Tai švariam ir lakoniškam stiliui tinkamos durys, kuomet nesinori jų visiškai užmaskuoti, tačiau siekiama jas kuo neutraliau įlietį į bendrą vaizdą. Taip pat, tai, ko gero, pats geriausias variantas, kad bendrave vaizde į akis per daug nekristų ir kitaa neišvengiama detalė – grindjuostės. Darant duris vienoje plokštumoje su apvadu, į bendrą vaizdą puikiai įsilieja ir grindjuostė.

Durys be apvado miegamajame

Durys be apvado miegamajame

skandinaviskas interjeras durys

Durys, tinkamos lskandinaviškam interjerui

 

Trečias durų tipas – viskas kas liko 😁 visas šias duris galėčiau apibūdinti vienu sakiniu – tai durys, kurios yra interjero akcentas. Tai durys su raštu, stumdomos durys, durys dideliais apvadais. Panaudojimas – beveik bet kur ir bet kokiame stiliuje. Dažniausiai išgirdę tokį variantą, žmonės pagalvoja apie klasikiniam stiliui skirtas duris su krūva įvairaus dydžio apvadų ir stiklų. Tačiau durys su akcentu gali reikšti ne tik tai. Pavyzdžiuose pateikiu keletą nuotraukų, tame tarpe, ir iš modernaus stiliaus interjerų:

skandinaviskas interjeras

Slankiojamos durys su laikrodžiu- interjero sprendimas taupantiems vietą, bei puikus akcentas

durys modernus interjeras

Slankiojančios durys su raštais moderniame interjere

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *